Ślub w stylu rustykalnym

Wielogatunkowy, lekki i zwiewny niczym z bajki. Taki klimat stworzyłyśmy na lipcowym ślubie i weselu Magdy i Arka. Państwo Młodzi wymarzyli sobie dekoracje z pogranicza bajkowego, słowiańskiego lasu i łąki. Ślub w stylu rustykalnym polecamy parom, które kochają naturę!

Magda w trakcie dekorowania kościoła

Motywem przewodnim były kolorowe drobne kwiaty zanurzone w soczystej, letniej zieleni. Specjalnie dla nich wyszukałyśmy najpiękniejsze kwiaty kojarzące się z wielogatunkowymi, letnimi łąkami, miedzami pomiędzy polami i  wiejskimi, przytulnymi ogrodami. Pierwsze skrzypce zagrały brzoskwiniowe róże pełnokwiatowe, lwie paszcze, wielobarwny krwawnik, owoce dziurawca, fioletowe dzwonki brzoskwiniolistne, eustoma oraz goździk brodaty, gatunki które pieknie uzupełniły kompozycje i nadały  3 odmiany przetacznika, zatrwian, wrotycz maruna, tawuła, delikatne kwiaty bordowej marchwi, jarzmianka i mikołajek nadmorski. Te wszystkie gatunki otulone zostały ciepłą zielenią ozdobnego prosa, paprociami, ruszczykiem, tobołkiem polnym i mchem. 

Kompozycje w stylu łąkowym na stołach gości

W kościele postawiłyśmy na leśne i bardziej zielone dekoracje, by nadać lekkości i światła dosyć przytłaczającemu i mocno kolorowemu wnętrzu świątyni:

Kompozycja przed ołtarzem

Na sali weselnej poszalałyśmy z kolorami i strukturami, stwarzając na stołach naturalna w odbiorze łąkę. 

Kompozycja w stylu rustykalnym przed Państwem Młodym

Panna Młoda wybrała wyjątkową, inspirowaną słowiańskim folklorem sukienkę, z kolorowymi aplikacjami, do których dobrałyśmy barwy kwiatów bukietu ślubnego i wianka. 

Bukiet ślubny Magdy. fot. Emilia Batkowska
Przypinka do butonierki Arka. Fot. Emilia Batkowska

Tworzenie naturalnej, florystyki indywidualnej  to specjalność Magdy, która kocha swobodny, rustykalny styl. Wielogatunkowy, kolorowy wianek uwił się w jej rękach w tempie ekspresowym, a lekki jednak klasycznie okrągły bukiet ślubny dobrze korespondował z suknią, wiankiem oraz przypinką do butonierki dla Pana Młodego. 

Wianek Magdy

Przygotowanie dekoracji z tak delikatnych, łąkowych kwiatów i przewóz ich ponad 300 km stanowiło prawdziwe wyzwanie! W tym dniu najważniejszy był dla nas uśmiech Panny Młodej, która z zachwytem spojrzała na kwiaty oraz udana, piękna uroczystość zaślubin!

Ślub w stylu rustykalnym to świetna propozycja dla par, którym bliska jest natura, nie lubią błyskotek i bardzo regularnych i symetrycznych dekoracji. Taki styl sprawdzi się we wnętrzach w których dominuje drewno, biel, zieleń, surowe tkaniny i naturalne światło.


Podziel się swoimi przemyśleniami